Ochrona Danych Osobowych

Karta dużej rodziny

Pomoc społeczna

Zespół interdyscyplinarny


Otwarcie punktu konsultacyjnego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

        W dniu 18 maja w Miejsko Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Chęcinach powstał punkt konultacyjny. Starosta kielecki Michał Godowski oraz Burmistrz Gminy i Miasta Chęciny Robert Jaworski podpisali porozumienie w tej sprawie. W wydarzeniu tym uczestniczył także Bogdan Gierada, członek Zarządu Powiatu w Kielcach, Anna Bielna, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kielcach.

 

         Z bezpłatnych porad specjalistów korzystać będą osoby i rodziny będące w trudnej sytuacji życiowej z terenu Gminy i Miasta Chęciny.

        W ramach punktu przewidziano poradnictwo i wsparcie psychologiczne w sprawach rodzinnych oraz wychowawczych, pomoc dla osób przeżywających kryzysy życiowe, pomoc dzieciom i młodzieży w zakresie socjalizacji w szkole, pomoc w rozwiązywaniu konfliktów w rodzinie, wyciszanie konfliktów małżeńskich, prowadzenie mediacji rodzinnej, profilaktyka dla mieszkańców m.in. ukierunkowanych na rozwój umiejętności wychowawczych rodziców, profilaktyka zachowań, agresywnych wśród dzieci i młodzieży, porady prawne w zakresie prawa cywilnego w tym: prawo rodzinne, prawo pracy, rzeczowe i inne, pomoc prawna w sporządzaniu projektów, pozwu czy wniosku.

 

 

 

 

 

 

 

Dzisiaj jest: Wtorek
17 Lipca 2018
Imieniny obchodzą
Aleksander, Aleksy, Andrzej, Bogdan,
Dzierżykraj, Januaria, Julietta, Leon,
Marceli, Marcelina, Maria Magdalena

Do końca roku zostało 168 dni.
Zodiak: Rak

                    

Ulti Clocks content