Karta dużej rodziny

Pomoc społeczna

Zespół interdyscyplinarny


Witaj na stronie startowej
Festyn sportowo rekreacyjny w łucznictwie osób niepełnosprawnych PDF Drukuj Email

Festyn sportowo rekreacyjny w łucznictwie osób niepełnosprawnych

 

            Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Chęcinach w dniu 04.09.2015r wraz z osobami niepełnosprawnymi z terenu Miasta i Gminy Chęciny uczestniczył w I Otwartym Festynie Sportowo – Rekreacyjnym w łucznictwie „Dzień ze Stellą”.

            Uczestnicy Festynu osiągali życiowe rezultaty w wielu dyscyplinach sportowych m.in. rzut do celu ( woreczkiem do kosza i rzutkami do tarczy), strzelanie do bramki, strzelanie z łuku. Rywalizacja osób niepełnosprawnych przebiegała w pogodnej, radosnej atmosferze. Wszelkie konkurencje zmierzały do ogólnego rozwoju i poprawy sprawności uczestników. Festyn miał na celu podniesienie jakości życia osób, które wymagają oparcia społecznego.

            Gratulujemy organizatorom pomysłu. Zapraszamy do obejrzenia poniżej fotorelacji z tego wydarzenia.

Więcej…
 
Letni wypoczynek dla dzieci rolników w ramach promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej PDF Drukuj Email

Więcej…
 
Informacja PDF Drukuj Email

Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Chęcinach informuje, iż w związku ze zbliżającym się rozpoczęciem  roku szkolnego 2015/2016 można ubiegać się w naszej instytucji o bezpłatne posiłki w szkołach. Wnioski można składać od dnia 1 sierpnia 2015r.

Osoby, których dochód na osobę w rodzinie nie przekracza kwoty 684,00 zł  netto na osobę w rodzinie mogą ubiegać się o taką formę wsparcia.

Więcej…
 
Dopalacze - gdzie szukać pomocy PDF Drukuj Email

Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? Najważniejsze numery telefonów

W ostatnich dniach w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiły osoby z ostrym zatruciem organizmu. Apelujemy i ostrzegamy, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!

 

Masz wątpliwości czy Twoje dziecko zażywa dopalacze? Chcesz dowiedzieć się więcej na temat możliwości leczenia? Wiesz wszystko o negatywnych skutkach tych niebezpiecznych substancji? Masz informacje o miejscach, w których handluje się zakazanymi środkami? Jesteś uzależniony? Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przygotowało listę numerów telefonów pod którymi można szukać pomocy. Lista zostanie także przekazana do wszystkich resortów, urzędów wojewódzkich oraz powiatów.


Więcej…
 
Informacja PDF Drukuj Email

 

          Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Chęcinach realizuje w okresie od lutego do sierpnia 2015r. projekt systemowy „Aktywizacja społeczno zawodowa bezrobotnych w Gminie Chęciny” współfinansowany przez Unię Europejską w ramach EFS. Do projektu zostało zakwalifikowanych 15 osób (10 kobiet, 5 mężczyzn) z terenu Gminy
i Miasta Chęciny.

 W ramach realizacji projektu beneficjenci ostateczni uczestniczyli w:

·      warsztatach aktywnego poszukiwania pracy oraz wyboru zawodu i zatrudnienia prowadzonych przez doradcę zawodowego;

·      treningu kompetencji psychologicznych prowadzonym przez psychologa;

·      w wybranym przez siebie szkoleniu zawodowym.

        W Projekcie biorą udział osoby bezrobotne w wieku 20-55 lat, świadczeniobiorcy pomocy społecznej, o niskich lub zdezaktualizowanych kwalifikacjach zawodowych, zagrożeni wykluczeniem społecznym. Głównym celem Projektu POKL jest podniesienie kwalifikacji zawodowych, nabycie indywidualnych umiejętności w zakresie aktywnego i efektywnego poszukiwania pracy oraz aktywizacja społeczna.

        Beneficjenci, za pośrednictwem MGOPS  otrzymują wsparcie finansowe przez cały okres trwania projektu. Obecnie jest realizowane 6 staży zawodowych zorganizowanych przez MGOPS Chęciny u wybranych przez beneficjentów ostatecznych pracodawców.

 

Zespół zarządzający projektem

 
Komunikat Agencji Rynku Rolnego PDF Drukuj Email

UWAGA PRODUCENCI OWOCÓW I WARZYW !!!!

 

KOMUNIKAT

Zgodnie z § 5 ust. 6 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 23 października 2014 r. w sprawie realizacji przez Agencję Rynku Rolnego zadań związanych z ustanowieniem dalszych tymczasowych nadzwyczajnych środków wsparcia dla producentów niektórych owoców i warzyw w związku z zakazem ich przywozu z Unii Europejskiej do Federacji Rosyjskiej  (Dz. U. poz. 1468, z późn. zm.), Prezes Agencji Rynku Rolnego informuje, iż pozostała do wykorzystania ilość:

·        15 817,350 ton jabłek i gruszek,

·        2 302,412 ton pozostałych produktów (pomidory pod osłonami, marchew, papryka słodka pod osłonami, ogórki pod osłonami)

 które mogą zostać objęte wsparciem w ramach rozporządzenia delegowanego Komisji (UE) nr 1031/2014.

Więcej…
 
Międzynarodowy Dzień Rodziny PDF Drukuj Email

 

 

Międzynarodowy Dzień Rodzinświęto obchodzone 15 maja. Ustanowione zostało przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 20 września 1993 r. w rezolucji nr 47/237. Celem obchodów jest pogłębienie świadomości społeczeństwa na temat problemów rodziny.

 
WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO "POSTAW NA RODZINĘ" PDF Drukuj Email

Informujemy, iż został rozstrzygnięty konkurs „Postaw na Rodzinę”.

Więcej…
 
Program Aktywny Samorząd 2015 PDF Drukuj Email

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kielcach, informuje  o naborze wniosków o dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach pilotażowego programu „Aktywny samorząd".

W ramach Modułu I wnioski będą przyjmowane w trybie ciągłym do 30 sierpnia 2015 roku.

Więcej…
 
Program Embargo PDF Drukuj Email

Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Chęcinach informuje, że w dniach:

  • 20 kwietnia 2015r. w godz. od 800 do 1500
  • 21 kwietnia 2015r. w godz. od 800 do 1800
  • 22 -24 kwietnia 2015r. w godz. od 800 do 1500

w siedzibie Ośrodka ( przy ulicy Białego Zagłębia 1, 26-060 Chęciny ), ponownie będą wydawane jabłka w ramach Programu „Embargo”.

 

Kryterium uprawniającym do otrzymania owoców jest dochód w wysokości:

 

684,00 zł netto na osobę w rodzinie;

813,00 zł netto na osobę samotnie gospodarującą.

 

Prosimy zgłaszać się po odbiór z dowodem osobistym.

 

                                                                                                                                            MGOPS Chęciny

 
Konkurs PDF Drukuj Email
Konkurs plastyczny "POSTAW NA RODZINĘ"

W marcu Gmina Chęciny przystąpiła do ogólnopolskiej kampanii profilaktycznej "POSTAW NA RODZINĘ".
„Poznajmy się lepiej!” – to hasło najnowszej edycji kampanii.
Celem udziału w kampanii jest promowanie wartości rodzinnych. Takie zadanie ma na celu pomóc w podkreślaniu ważności rodziny w działaniach dotyczących profilaktyki uzależnień. Tegoroczna edycja przekonuje, że wystarczy kilkanaście minut dziennie, by być na bieżąco ze sprawami i problemami dziecka. Trzeba tylko umieć rozmawiać. W ulotkach zawarte są treści dla rodziców, dzieci, gimnazjalistów oraz nauczycieli. Promują wspólne, rodzinne spędzanie czasu. Mlodzi ludzie czerpią pozytywne wzorce. Poprzez treści uczą się, że w bliskich zawsze znajdą oparcie. Poprzez takie dzialania zwiększa się świadomość młodzieży oraz dorosłych.
Promuje pozytywny wizerunek rodziny wśród uczniów gimnazjów i podstawówek. To jedna ze skuteczniejszych form profilaktyki.

Kampania "Postaw na Rodzinę" posiada rekomendację Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Do każdej ze szkół z terenu Gminy i Miasta Chęciny trafi pakiet materiałów. W ramach kampanii odbędą się też wywiadówki profilaktyczne oraz festyny rodzinne.
 

Już dzisiaj serdecznie zapraszamy przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych do wzięcia udziału w konkursie plastycznym.

 

 

Magdalena Gogół
 

 

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 9 z 14

Dzisiaj jest: Niedziela
22 Października 2017
Imieniny obchodzą
Abercjusz, Filip, Halka, Kordula,
Kordelia, Przybysława, Sewer

Do końca roku zostało 71 dni.
Zodiak: Waga

                    

Ulti Clocks content

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 29 gości