Ochrona Danych Osobowych

Karta dużej rodziny

Pomoc społeczna

Zespół interdyscyplinarny


Witaj na stronie startowej
Informacja PDF Drukuj Email

INFORMACJA    

 

        W dniach 02-05 grudnia 2016r. w godz. od 8:00- 15:00 w siedzibie Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej ( Chęciny ul. Białego Zagłębia 1 ) będzie wydawana żywność w formie  paczek żywnościowych  w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym- Podprogram 2016.

 

Dorota Bąk-Wojdalska

 
Międzynarodowy dzień przeciw przemocy wobec Kobiet PDF Drukuj Email

25 listopada, Międzynarodowy Dzień Przeciw Przemocy Wobec Kobiet– upamiętnia zamordowanie działaczek na rzecz praw człowieka, sióstr Mirabal, w 1960 r. w Republice Dominikany. 6 grudnia upamiętnia wydarzenia z 1989 r., kiedy w budynku politechniki w Montrealu mężczyzna zastrzelił 14 kobiet i ranił 13 innych osób. Oświadczył, że zrobił to, bo jego zdaniem kobiety nie powinny kończyć studiów technicznych. 16 Dni przeciw przemocy ze względu na płeć kończy 10 grudnia, Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka – jest to podkreślenie, że przemoc wobec kobiet jest łamaniem podstawowych praw człowieka.

 W związku z powyższym jest organizowana Kampania Białej Wstążki, która pierwszy raz była w 1991 roku w Kanadzie – właśnie wtedy w przeciągu zaledwie sześciu tygodni 100 000 mężczyzn w Kanadzie założyło białą wstążkę jako symbol osobistej deklaracji, że nigdy nie będą sprawcą przemocy wobec kobiet i będą reagować widząc przemoc wobec kobiet.

Artykuł 33 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej:

"1. Kobieta i mężczyzna w Rzeczypospolitej Polskiej mają równe prawa w życiu rodzinnym, politycznym, społecznym i gospodarczym.

2. Kobieta i mężczyzna mają w szczególności równe prawo do kształcenia, zatrudnienia i awansów, do jednakowego wynagradzania za pracę jednakowej wartości, do zabezpieczenia społecznego oraz do zajmowania stanowisk, pełnienia funkcji oraz uzyskiwania godności publicznych i odznaczeń."

W ustawie o przeciwdziałaniu przemocy na wstępie napisano:

Uznajemy, że przemoc w rodzinie narusza podstawowe prawa człowieka, w tym prawo do życia i zdrowia oraz poszanowania godności osobistej, a władze publiczne mają obowiązek zapewnić wszystkim obywatelom równe traktowanie i poszanowanie ich praw i wolności oraz zwiększyć skuteczność przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

 

Aneta Ciosek

 
Informacja PDF Drukuj Email

 

INFORMACJA   

  

W dniach 18-19 październik 2016r. w godz. 8:00- 15:00 w siedzibie Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej ( Chęciny ul. Białego Zagłębia 1 ) będzie wydawana żywność w formie  paczek żywnościowych  w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym - Podprogram 2016.

 

 
Informacja PDF Drukuj Email

INFORMACJA

 

    Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Chęcinach informuje, iż rozpoczęła się realizacja Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym - Podprogram 2016.

 

       Pomoc żywnościowa w ramach w/w programu kierowana jest do tych osób i rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, które spełniają kryteria dochodowe uprawniające do skorzystania z pomocy społecznej tj:

 

-  951 zł dla osoby samotnie gospodarującej,

-  771 zł dla osoby w rodzinie.

 

   Osoby zainteresowane spełniające w/w kryteria proszone są o zgłaszanie się do Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Chęcinach celem odbioru skierowania do otrzymania pomocy żywnościowej.

 
Informacja PDF Drukuj Email

Wnioski o fundusz alimentacyjny i świadczenia rodzinne

 

Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Chęcinach informuje, iż wnioski o fundusz alimentacyjny na okres świadczeniowy 2016/2017 można składać w terminie od 1 sierpnia 2016r. Świadczenia przyznane na wniosek złożony (wraz z wymaganą dokumentacją) do dnia 31 sierpnia - wypłacone będą w miesiącu październiku. Świadczenia przyznane na wniosek złożony (wraz z wymaganą dokumentacją) w okresie od 1 września do dnia 31 października - wypłacone będą w miesiącu listopadzie.

 

          Ponadto wnioski o świadczenia rodzinne na okres zasiłkowy 2016/2017 można składać w terminie od 1 września 2016r.

  • w przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia rodzinne na w/w okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z dokumentami do dnia 30 września 2016r. - ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata świadczeń za miesiąc listopad 2016 nastąpi do 30 listopada 2016r.
  • w przypadku gdy osoba ubiegająca się o świadczenia rodzinne na w/w okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z dokumentami od dnia 1 października 2016r. do dnia 30 listopada 2016r. - ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz wypłata świadczeń za miesiąc listopad 2016 nastąpi do 31 grudnia 2016r.


Obsługa petentów świadczeń rodzinnych i funduszu alimentacyjnego odbywać się będzie w dniach:

Poniedziałek 715 - 1515,

Wtorek 715 - 1830,

Środa – Piątek 715 - 1515.

 
Dożywianie dzieci w szkołach PDF Drukuj Email

      

W związku z nowym rokiem szkolnym 2016/2017 Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Chęcinach informuje, że od września 2016 r. będzie możliwość skorzystania z dożywiania dzieci w szkołach.

       Osoby, których dochód na osobę w rodzinie nie przekracza kwoty 771,00 zł netto mogą ubiegać się o obiady dla dzieci w szkołach.

       Wnioski można składać już od 1 sierpnia 2016 r. w siedzibie Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Chęcinach.

 

W celu uzyskania dla dzieci dożywiania w szkole należy złożyć następujące dokumenty:

 

- wniosek rodzica lub opiekuna prawnego o dożywianie dziecka w szkole;

- dokument poświadczający dochody na miesiąc poprzedzający złożenie wniosku;

- odcinek renty lub emerytury z miesiąca poprzedzającego złożenie wniosku;

- odcinek alimentów z miesiąca poprzedzającego złożenie wniosku;

- zaświadczenie o zasiłku rodzinnym, wychowawczym, pielęgnacyjnym;

- zaświadczenie o posiadanym gospodarstwie rolnym w przypadku posiadania powyżej 1 ha przeliczeniowego gospodarstwa rolnego.

 

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt osobisty lub pod numerem telefonu MGOPS Chęciny (41) 31 51 054 ( w poniedziałek, środę, czwartek, piątek
w godz.: 7:15-15:15, we wtorek 7:15-18:30)

 
Informacja w związku z prognozowanymi upałami PDF Drukuj Email

 

RCB- informacja dotycząca prognozowanych upałów

 

RCB- jak przygotować się na upał

 
Informacja PDF Drukuj Email

 

Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Chęcinach przypomina o terminie składania wniosków o świadczenie wychowawcze (500+) do dnia 1 lipca 2016r.

Złożenie wniosku w terminie podanym powyżej skutkuje przyznaniem i wypłatą świadczenia wychowawczego z wyrównaniem począwszy od dnia wejścia w życie ustawy, czyli od 1 kwietnia 2016 r.

         Natomiast w przypadku złożenia wniosku po upływie trzech miesięcy od dnia wejścia w życie ustawy (tj. po 1 lipca 2016 r.), prawo do świadczenia zostanie przyznane i wypłacone począwszy od miesiąca, w którym wpłynął wniosek z prawidłowo wypełnionymi dokumentami.

 
Bezpieczne wakacje - „Rodzina twój przyjazny świat”. PDF Drukuj Email

           

           W dniu 01.06.2016 r. na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Chęcinach odbyły się: Bezpieczne wakacje - „Rodzina twój przyjazny świat”.

           Przedstawiciele Zespołu Interdyscyplinarnego oraz Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Chęcinach prowadzili punkt informacyjny, którego zadaniem było przeprowadzenie zajęć i pogadanek profilaktycznych na temat przemocy.

            Dodatkowo organizowane były gry i zabawy dla dzieci, które uwieńczył przygotowany przez uczniów plakat pod hasłem „Rodzina Twój przyjazny świat”.

Poniżej przedstawiamy fotorelację.

Więcej…
 
Festyn z okazji Dnia Dziecka i Święta Rodziny PDF Drukuj Email

W dniu 28.05.2016 r. na terenie Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka i Święta Rodziny.

            W ramach działań profilaktycznych i edukacyjnych przedstawiciele Zespołu Interdyscyplinarnego w Chęcinach działający w Miejsko Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej mieli swój punkt konsultacyjny, gdzie każdy uczestnik imprezy mógł skorzystać z porad w zakresie prawidłowego funkcjonowania rodziny oraz uzyskać informacje na temat przemocy i jej skutków.

Poniżej przedstawiamy fotorelację z festynu.

Więcej…
 
Wspólnie poszukamy rozwiązań PDF Drukuj Email

 

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 8 z 17

Dzisiaj jest: Wtorek
17 Lipca 2018
Imieniny obchodzą
Aleksander, Aleksy, Andrzej, Bogdan,
Dzierżykraj, Januaria, Julietta, Leon,
Marceli, Marcelina, Maria Magdalena

Do końca roku zostało 168 dni.
Zodiak: Rak

                    

Ulti Clocks content

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 27 gości