Ochrona Danych Osobowych

Karta dużej rodziny

Pomoc społeczna

Zespół interdyscyplinarny


Witaj na stronie startowej
Życzenia Wielkanocne PDF Drukuj Email

 
Informacja PDF Drukuj Email

 

 

 

 

 

 

Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Chęcinach, informuje iż od 1 kwietnia 2017r.,  Ośrodek będzie czynny w następujących godzinach:

 

Poniedziałek 715 - 1515

Wtorek 715 - 1700

Środa 715 - 1515

Czwartek 715 - 1515

Piątek 715 - 1515

 

 

 
Zapytanie ofertowe PDF Drukuj Email

Ogłoszenie o zamówieniu

Formularz ofertowy

 
Kampania społeczna "Wybieram pomoc" PDF Drukuj Email

 

Od dnia 1 marca 2017 r. na zlecenie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej realizowana jest kampania medialna „Wybieram pomoc”. Kampania adresowana jest do osób doznających przemocy, świadków przemocy i osób stosujących przemoc. Prowadzona jest w różnych środkach masowego przekazu, w tym we wszystkich, ogólnopolskich stacjach telewizyjnych, za pośrednictwem nośników reklamy zewnętrznej, w prasie oraz w internecie. Dzięki kampanii możliwe jest dotarcie do ogółu społeczeństwa, które nie powinno być „głuche” na przemoc. Zgłoszenia te nie mogą być traktowane jako „donos”, lecz jako głos „w słusznej sprawie”.

Osoby doświadczające przemocy powinny z większą otwartością, wiarą i ufnością zgłaszać swoje problemy, w celu uzyskania pomocy i profesjonalnego wsparcia. Przekaz kampanii ma również dotrzeć do osób stosujących przemoc i zmusić ich do refleksji nad swoim postępowaniem, gdyż rodzina jest najważniejsza, a przemoc wobec osób bliskich nie jest metodą rozwiązywania problemów rodzinnych.

 

 

Zapoznaj się z:

 

Kampania „Wybieram pomoc”

Portal kampanii na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz przemocy ze względu na płeć

Informator dla osób dotkniętych przemocą w rodzinie

 
Turnusy rehabilitacyjne PDF Drukuj Email

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Kielcach uprzejmie informuje, że w okresie wakacji 2017 roku zorganizowane zostaną turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników uprawnionych do świadczeń Kasy.

Turnus rehabilitacyjny dla dzieci z chorobami układu oddechowego zorganizowany zostanie w Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Iwoniczu Zdroju w terminie: 08.08.-.28.08.2017 (36 miejsc).

Turnus rehabilitacyjny dla dzieci z wadami postawy i chorobami układu ruchu zorganizowany zostanie w Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Horyńcu-Zdroju w terminie: 16.07.-05.08.2017 (30 miejsc).

Jednocześnie informujemy, że termin składania wniosków w jednostkach organizacyjnych KRUS na terenie woj. świętokrzyskiego upływa 05.05.2017.

 
Zapytanie ofertowe PDF Drukuj Email

Ogłoszenie o zamówieniu

Formularz ofertowy

 
Informacja PDF Drukuj Email

Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Chęcinach informuje, iż od dnia 1 marca 2017 r. obowiązują nowe kryteria dochodowe dla osób ubiegających się o przyznanie dodatku mieszkaniowego.

Jeżeli średni miesięczny dochód brutto na jednego członka gospodarstwa domowego w okresie 3 miesięcy poprzedzających datę złożenia wniosku o przyznanie dodatku mieszkaniowego nie przekracza:

  • kwoty 1.750,00 zł w gospodarstwie jednoosobowym (tj. 175% najniższej emerytury, która wynosi 1000,00 zł)
  • kwoty 1.250,00 zł w gospodarstwie wieloosobowym (tj. 125% najniższej emerytury, która wynosi 1000,00 zł)
Więcej…
 
Apel o ostrożność PDF Drukuj Email

           Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Chęcinach informuje, że w ostatnich dniach na terenie Gminy Chęciny doszło do przypadku podszywania się osób nieuprawnionych pod pracownika socjalnego.

             Osoba podająca się za pracownika socjalnego mogła robić rozpoznanie pod kątem popełnienia przestępstwa.

             MGOPS w Chęcinach informuje, iż pracownicy socjalni udający się w teren posiadają legitymacje pracownika socjalnego ze zdjęciem, którymi są zobowiązani się wylegitymować.

 

            Wzór legitymacji pracownika socjalnego.

 

           Apelujemy do wszystkich mieszkańców Miasta i Gminy Chęciny o zachowanie należytej ostrożności i dokładne legitymowanie wpuszczanych do mieszkań osób,
a w przypadku powzięcia podejrzenia o próbach podszywania się pod pracownika MGOPS, prosimy o niezwłoczny kontakt z Komisariatem Policji w Chęcinach tel. 41 3151 007, bądź z MGOPS w Chęcinach tel. 41 3151 054.

 
Nabór do projektu "SPARK - Świętokrzyski Program Aktywizacji i Rozwoju Kompetencji" PDF Drukuj Email

Obraz na stronie ogloszenie-1.jpg

 
Informacja PDF Drukuj Email

Spotkanie organizowane przez Kielecko- Ostrowiecki Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej.

Załącznik

 
Świadczenie "Za życiem" PDF Drukuj Email

 

 

 

 

 

 

 

Od 1 stycznia 2017 r. weszła w życie Ustawa z dnia 4 listopada 2016 r. o wsparciu kobiet w ciąży i rodzin „Za życiem”, która przewiduje wypłatę jednorazowego świadczenia z tytułu urodzenia żywego dziecka, posiadającego zaświadczenie lekarskie stwierdzające ciężkie i nieodwracalne upośledzenie albo nieuleczalną chorobę zagrażającą życiu, które powstały w prenatalnym okresie rozwoju dziecka lub w czasie porodu.

Ww. upośledzenie stwierdza lekarz ubezpieczenia zdrowotnego posiadający specjalizację II stopnia lub tytuł specjalisty w dziedzinie położnictwa i ginekologii, perinatologii lub neonatologii.

 

Świadczenie z tytułu urodzenia dziecka z ciężką chorobą lub niepełnosprawnością wynosi 4000,00 zł i przysługuje matce lub ojcu dziecka, a także opiekunowi prawnemu albo faktycznemu dziecka bez względu na dochód.

 

Wniosek o wypłatę ww. świadczenia składa się w terminie 12 miesięcy od dnia narodzin dziecka.
O świadczenie można ubiegać się także na dzieci urodzone w 2016 roku.
Wniosek złożony po terminie pozostawia się bez rozpoznania.

 

 

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 6 z 17

Dzisiaj jest: Wtorek
17 Lipca 2018
Imieniny obchodzą
Aleksander, Aleksy, Andrzej, Bogdan,
Dzierżykraj, Januaria, Julietta, Leon,
Marceli, Marcelina, Maria Magdalena

Do końca roku zostało 168 dni.
Zodiak: Rak

                    

Ulti Clocks content

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości