Karta dużej rodziny

Pomoc społeczna

Zespół interdyscyplinarny


Witaj na stronie startowej
Zima trudna pora roku, nie bądź obojętny PDF Drukuj Email

Często uważa się, że zagrożenie śmiercią z powodu wychłodzenia dotyczy tylko osób bezdomnych. Jednakże zdarza się, że ofiarami są również osoby starsze, mieszkające samotnie, czy chore.  Bywają nimi także osoby, które zasnęły na powietrzu będąc pod wpływam alkoholu. W sezonie zimowym z wychłodzenia umiera średnio około 80 osób. Pamiętajmy, że możemy im pomóc, wystarczy zadzwonić pod numer alarmowy 112. Dlatego, jeżeli posiadamy informacje o osobach, które potrzebują pomocy – dzwońmy!

Nasz telefon może uratować komuś życie.W każdym województwie przygotowane są miejsca, gdzie osoby potrzebujące pomocy mogą się ogrzać i przenocować w mroźne dni oraz zjeść ciepły posiłek. Na stronach internetowych wszystkich urzędów, zostały umieszczone wykazy placówek świadczących pomoc.  

 

Zostały także uruchomione infolinie, gdzie można uzyskać informacje na temat pomocy:

województwo świętokrzyskie

 
Zapytanie ofertowe PDF Drukuj Email

Ogłoszenie o zamówieniu - obsługa informatyczna

Formularz ofertowy

 

 
Spotkanie wigilijne PDF Drukuj Email

            Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny – czas miłości, radości, wspólnego przebywania z bliskimi i cieszenia się ich obecnością. Dla wielu jednak osób jest to okres, w którym bardziej niż kiedykolwiek doświadczają samotności.
            To właśnie z myślą o nich, w poniedziałek, 19 grudnia 2016r.
w restauracji „Pod Zamkiem” odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe dla starszych i samotnych mieszkańców Gminy i Miasta Chęciny.

            Na spotkanie przybyło ponad 80 mieszkańców Gminy Chęciny oraz zaproszeni goście. Słowo powitalne wygłosił Burmistrz Gminy i Miasta Chęciny Pan Robert Jaworski oraz Kierownik Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Chęcinach Pani Ewa Znojek.

            W atmosferę Świąt Bożego Narodzenia wprowadziło zaproszonych gości Słowo Boże wygłoszone przez ks. Proboszcza Jana Kukowskiego, o. Tadeusza Jacka z Klasztoru Franciszkanów oraz o. Aleksego Płatka.

            Część artystyczną wigilii wypełniły kolędy w wykonaniu Szkolnego Chóru CANTATA z ZSO w Chęcinach pod kierownictwem Pana Przemysława Gruszki.

            Spotkanie przebiegało w miłej, rodzinnej i ciepłej atmosferze.

 

 

Pracownicy MGOPS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Zapytanie ofertowe PDF Drukuj Email

Ogłoszenie o zamówieniu

 

Formularz ofertowy

 
Zapytanie ofertowe PDF Drukuj Email

Ogłoszenie o zamówieniu

 

Załącznik nr 1

Załącznik nr 2

 
Spotkanie wigilijne PDF Drukuj Email

 

 

Obraz na stronie ogloszenie_wigilia_mgops_2016.jpg

 

 

 

 
Konferencja PDF Drukuj Email

Konferencja "Stop przemocy wspólną sprawą - Chęciny stawiają na rodzinę".

 

          

 

  W dniu 28.11.2016 r. w Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej Gminy Chęciny „Niemczówka” w Chęcinach odbyła się konferencja „Stop przemocy wspólną sprawą – Chęciny stawiają na rodzinę” organizowana przez Burmistrza Gminy i Miasta Chęciny oraz Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Chęcinach. Celem konferencji było promowanie idei interdyscyplinarności działań w obszarze przemocy w rodzinie oraz mediacji rówieśniczej i rodzinnej jako formie komunikacji, dzięki której wypracowuje się porozumienie między osobami, które są w konflikcie.

         W trakcie konferencji odbyły się prelekcje na temat interdyscyplinarności działań pomocowych w Gminie Chęciny jak również mediacji rówieśniczych i mediacji rodzinnych. Prowadzącymi byli: Ewa Znojek - kierownik MGOPS w Chęcinach, Izabela Buszewicz - Prezes Stowarzyszenia Świętokrzyskiego Centrum Mediacji w Kielcach oraz Teresa Jakubowska - Konsultant do spraw współpracy z rodziną i dziećmi w PCPR w Kielcach.

Podczas trwania konferencji odbyło się rozstrzygnięcie konkursu: „Kierunek: Rodzina” oraz wręczenie nagród i dyplomów jego laureatom. Konkurs adresowany był do dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów Szkół Podstawowych z terenu Gminy i Miasta Chęciny. Celem konkursu było promowanie wartości i więzi rodzinnych, kształtowanie pozytywnego wizerunku rodziny, rozwijanie i kształtowanie wyobraźni artystycznej . Do Ośrodka wpłynęło 218 prac plastycznych. Nagodzono 17 dzieci w trzech kategoriach wiekowych:

 

Przedział wiekowy: przedszkole – kl. O

1.     Gruba Aleksandra  - przedszkole w Chęcinach 

2.     Stępień Maria - przedszkole w Chęcinach

 

Wyróżnienia:

1.     Salwa Gabriela– sz. podst. w Tokarni

2.     Krzywicki Patryk – szk. podst. w Radkowicach

3.     Panek Wiktoria – przedszkole w Chęcinach

 

Wyróżnienie specjalne za pracowitość:

Gola Weronika - przedszkole w Chęcinach

Przedział wiekowy: kl. I-III

1.     Smardzewski Kacper – sz. podst. w Bolminie

2.     Rudawska Amelia – sz. podst. w Chęcinach

        

Wyróżnienia:

1.     Rybak Aleksandra – sz. podst. w Siedlcach

2.     Charaziak Stanisław – sz. podst. w Chęcinach

3.     Sołtys Nadia - sz. podst. w Wolicy 

 

Wyróżnienie specjalne za pracowitość:

Słodkiewicz Emilia - sz. podst. w Tokarnia

 

Przedział wiekowy: kl. IV-VI

1.     Nowak Jakub  – sz. podst. w Tokarnia

2.     Zimoląg Wiktoria - sz. podst. w Chęcinach

 

      Wyróżnienia:

1.  Iwańska Katarzyna  - sz. podst. w Siedlcach

2.   Dziurzyńska Klaudia – sz. podst. w Tokarni

3.   Góralska Julia - szk. podst. w Chęcinach

 

 

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.

 

 

 

                                                                           Pracownicy MGOPS w Chęcinach

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Informacja PDF Drukuj Email

INFORMACJA    

 

        W dniach 02-05 grudnia 2016r. w godz. od 8:00- 15:00 w siedzibie Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej ( Chęciny ul. Białego Zagłębia 1 ) będzie wydawana żywność w formie  paczek żywnościowych  w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym- Podprogram 2016.

 

Dorota Bąk-Wojdalska

 
Międzynarodowy dzień przeciw przemocy wobec Kobiet PDF Drukuj Email

25 listopada, Międzynarodowy Dzień Przeciw Przemocy Wobec Kobiet– upamiętnia zamordowanie działaczek na rzecz praw człowieka, sióstr Mirabal, w 1960 r. w Republice Dominikany. 6 grudnia upamiętnia wydarzenia z 1989 r., kiedy w budynku politechniki w Montrealu mężczyzna zastrzelił 14 kobiet i ranił 13 innych osób. Oświadczył, że zrobił to, bo jego zdaniem kobiety nie powinny kończyć studiów technicznych. 16 Dni przeciw przemocy ze względu na płeć kończy 10 grudnia, Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka – jest to podkreślenie, że przemoc wobec kobiet jest łamaniem podstawowych praw człowieka.

 W związku z powyższym jest organizowana Kampania Białej Wstążki, która pierwszy raz była w 1991 roku w Kanadzie – właśnie wtedy w przeciągu zaledwie sześciu tygodni 100 000 mężczyzn w Kanadzie założyło białą wstążkę jako symbol osobistej deklaracji, że nigdy nie będą sprawcą przemocy wobec kobiet i będą reagować widząc przemoc wobec kobiet.

Artykuł 33 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej:

"1. Kobieta i mężczyzna w Rzeczypospolitej Polskiej mają równe prawa w życiu rodzinnym, politycznym, społecznym i gospodarczym.

2. Kobieta i mężczyzna mają w szczególności równe prawo do kształcenia, zatrudnienia i awansów, do jednakowego wynagradzania za pracę jednakowej wartości, do zabezpieczenia społecznego oraz do zajmowania stanowisk, pełnienia funkcji oraz uzyskiwania godności publicznych i odznaczeń."

W ustawie o przeciwdziałaniu przemocy na wstępie napisano:

Uznajemy, że przemoc w rodzinie narusza podstawowe prawa człowieka, w tym prawo do życia i zdrowia oraz poszanowania godności osobistej, a władze publiczne mają obowiązek zapewnić wszystkim obywatelom równe traktowanie i poszanowanie ich praw i wolności oraz zwiększyć skuteczność przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

 

Aneta Ciosek

 
Informacja PDF Drukuj Email

 

INFORMACJA   

  

W dniach 18-19 październik 2016r. w godz. 8:00- 15:00 w siedzibie Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej ( Chęciny ul. Białego Zagłębia 1 ) będzie wydawana żywność w formie  paczek żywnościowych  w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym - Podprogram 2016.

 

 
Informacja PDF Drukuj Email

INFORMACJA

 

    Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Chęcinach informuje, iż rozpoczęła się realizacja Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym - Podprogram 2016.

 

       Pomoc żywnościowa w ramach w/w programu kierowana jest do tych osób i rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, które spełniają kryteria dochodowe uprawniające do skorzystania z pomocy społecznej tj:

 

-  951 zł dla osoby samotnie gospodarującej,

-  771 zł dla osoby w rodzinie.

 

   Osoby zainteresowane spełniające w/w kryteria proszone są o zgłaszanie się do Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Chęcinach celem odbioru skierowania do otrzymania pomocy żywnościowej.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 6 z 15

Dzisiaj jest: Środa
21 Marca 2018
Początek wiosny
Imieniny obchodzą
Benedykt, Filemon, Lubomira, Mikołaj
Do końca roku zostało 286 dni.
Zodiak: Baran

                    

Ulti Clocks content

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 41 gości