Karta dużej rodziny

Pomoc społeczna

Zespół interdyscyplinarny


Witaj na stronie startowej
Turnusy rehabilitacyjne PDF Drukuj Email

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Kielcach uprzejmie informuje, że w okresie wakacji 2017 roku zorganizowane zostaną turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników uprawnionych do świadczeń Kasy.

Turnus rehabilitacyjny dla dzieci z chorobami układu oddechowego zorganizowany zostanie w Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Iwoniczu Zdroju w terminie: 08.08.-.28.08.2017 (36 miejsc).

Turnus rehabilitacyjny dla dzieci z wadami postawy i chorobami układu ruchu zorganizowany zostanie w Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Horyńcu-Zdroju w terminie: 16.07.-05.08.2017 (30 miejsc).

Jednocześnie informujemy, że termin składania wniosków w jednostkach organizacyjnych KRUS na terenie woj. świętokrzyskiego upływa 05.05.2017.

 
Zapytanie ofertowe PDF Drukuj Email

Ogłoszenie o zamówieniu

Formularz ofertowy

 
Informacja PDF Drukuj Email

Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Chęcinach informuje, iż od dnia 1 marca 2017 r. obowiązują nowe kryteria dochodowe dla osób ubiegających się o przyznanie dodatku mieszkaniowego.

Jeżeli średni miesięczny dochód brutto na jednego członka gospodarstwa domowego w okresie 3 miesięcy poprzedzających datę złożenia wniosku o przyznanie dodatku mieszkaniowego nie przekracza:

  • kwoty 1.750,00 zł w gospodarstwie jednoosobowym (tj. 175% najniższej emerytury, która wynosi 1000,00 zł)
  • kwoty 1.250,00 zł w gospodarstwie wieloosobowym (tj. 125% najniższej emerytury, która wynosi 1000,00 zł)
Więcej…
 
Apel o ostrożność PDF Drukuj Email

           Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Chęcinach informuje, że w ostatnich dniach na terenie Gminy Chęciny doszło do przypadku podszywania się osób nieuprawnionych pod pracownika socjalnego.

             Osoba podająca się za pracownika socjalnego mogła robić rozpoznanie pod kątem popełnienia przestępstwa.

             MGOPS w Chęcinach informuje, iż pracownicy socjalni udający się w teren posiadają legitymacje pracownika socjalnego ze zdjęciem, którymi są zobowiązani się wylegitymować.

 

            Wzór legitymacji pracownika socjalnego.

 

           Apelujemy do wszystkich mieszkańców Miasta i Gminy Chęciny o zachowanie należytej ostrożności i dokładne legitymowanie wpuszczanych do mieszkań osób,
a w przypadku powzięcia podejrzenia o próbach podszywania się pod pracownika MGOPS, prosimy o niezwłoczny kontakt z Komisariatem Policji w Chęcinach tel. 41 3151 007, bądź z MGOPS w Chęcinach tel. 41 3151 054.

 
Nabór do projektu "SPARK - Świętokrzyski Program Aktywizacji i Rozwoju Kompetencji" PDF Drukuj Email

Obraz na stronie ogloszenie-1.jpg

 
Informacja PDF Drukuj Email

Spotkanie organizowane przez Kielecko- Ostrowiecki Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej.

Załącznik

 
Świadczenie "Za życiem" PDF Drukuj Email

 

 

 

 

 

 

 

Od 1 stycznia 2017 r. weszła w życie Ustawa z dnia 4 listopada 2016 r. o wsparciu kobiet w ciąży i rodzin „Za życiem”, która przewiduje wypłatę jednorazowego świadczenia z tytułu urodzenia żywego dziecka, posiadającego zaświadczenie lekarskie stwierdzające ciężkie i nieodwracalne upośledzenie albo nieuleczalną chorobę zagrażającą życiu, które powstały w prenatalnym okresie rozwoju dziecka lub w czasie porodu.

Ww. upośledzenie stwierdza lekarz ubezpieczenia zdrowotnego posiadający specjalizację II stopnia lub tytuł specjalisty w dziedzinie położnictwa i ginekologii, perinatologii lub neonatologii.

 

Świadczenie z tytułu urodzenia dziecka z ciężką chorobą lub niepełnosprawnością wynosi 4000,00 zł i przysługuje matce lub ojcu dziecka, a także opiekunowi prawnemu albo faktycznemu dziecka bez względu na dochód.

 

Wniosek o wypłatę ww. świadczenia składa się w terminie 12 miesięcy od dnia narodzin dziecka.
O świadczenie można ubiegać się także na dzieci urodzone w 2016 roku.
Wniosek złożony po terminie pozostawia się bez rozpoznania.

 

 

 
Szersze wsparcie z Pomocy Żywnościowej PDF Drukuj Email

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej informuje, że od nowego roku więcej osób będzie mogło skorzystać z pomocy żywnościowej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020.

 

 

 

 

Pomoc doraźna albo okresowa w postaci żywności przysługuje osobie, której kryterium dochodowe wynosi 200% kwoty, zgodnie z art. 8 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej. Podwyższone kwoty w ramach Podprogramu 2016 będą wynosić następująco:

  • 1 268 zł dla osoby samotnie gospodarującej (dotychczas było to 951 zł) oraz
  • 1 028 zł dla osoby w rodzinie (dotychczas 771 zł).

Progi wzrosły ze 150% do 200 % kryterium, uprawniającego do korzystania z pomocy społecznej, poprzednie kryterium obowiązywało od początku realizacji PO PŻ 2014-2020, tj. od grudnia 2014 r.

 

 
Informacja PDF Drukuj Email

INFORMACJA

 

            W dniach 01-02 luty 2017r. w godz. od 8:00- 15:00 w siedzibie Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej ( Chęciny ul. Białego Zagłębia 1 ) będzie wydawana żywność w formie paczek żywnościowych w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym - Podprogram 2016.

 
Kampania informacyjna PDF Drukuj Email

 

 

Informator - Bezpieczny i Aktywny Senior

 
Informacja PDF Drukuj Email

Informacja na temat Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

 

Znalezione obrazy dla zapytania niebieska linia

 

         Od 1 stycznia 2017 roku Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" rozszerzyło swoją działalność. Obecnie Ogólnopolski Telefon dla Ofiar Przemocy w Rodzinie pracuje przez całą dobę. Aktualny numer to 800 120 002.

         Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" jest placówką prowadzoną przez Stowarzyszenie "Niebieska Linia" na zlecenie Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (PARPA). Można skontaktować się z placówką telefonicznie oraz e-mailowo. W/w placówka oferuje pomoc psychologiczną i prawną osobom doznającym przemocy i  świadkom przemocy w rodzinie. Pomoc udzielana jest w języku polskim, angielskim, rosyjskim oraz migowym.

         Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" prowadzi także konsultacje dla specjalistów - osób, które w pracy zawodowej spotykają się z problematyką przemocy w rodzinie.

 

                                                                           Pracownicy MGOPS Chęciny

 

Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "NIEBIESKA LINIA"

oferuje całodobową pomoc osobom doznającym przemocy, świadkom przemocy oraz osobom poszukującym informacji na temat zjawiska i sposobów przeciwdziałania przemocy w rodzinie poprzez:

 

- Infolinię: – 800 – 120 – 002

(czynną całą dobę) w tym:

 

o dyżur w języku angielskim – poniedziałki w godzinach 18-22

 

o dyżur w języku rosyjskim – wtorki w godzinach 18-22

 

o dyżur prawny – środy w godzinach 18-22

 

- telefoniczne dyżury prawników 22 – 666 – 28 – 50

(poniedziałki i wtorki w godzinach 17-21)

 

- e-mail – Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

- SKYPE - dyżur w języku migowym – pogotowie.niebieska.linia (poniedziałki w godzinach 13-15)

 

Podejmujemy również działania polegające na kontakcie z lokalnymi instytucjami – w celu udzielenia pomocy osobom, które tego potrzebują oraz interwencje wobec osób skazanych za przestępstwo z użyciem przemocy i/lub groźby karalnej wobec osoby najbliżej.

Do kontaktu zapraszamy także osoby zawodowo zajmujące się przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie:

 

- konsultacje telefoniczne – 22 – 250 – 63 – 12 (środy w godzinach 10-13)

 

- konsultacje mailowe – Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Aby zapoznać się z pełną ofertą Pogotowia „Niebieska Linia” zapraszamy na stronę www.niebieskalinia.info oraz www.niebieskalinia.org

 

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 5 z 15

Dzisiaj jest: Środa
21 Marca 2018
Początek wiosny
Imieniny obchodzą
Benedykt, Filemon, Lubomira, Mikołaj
Do końca roku zostało 286 dni.
Zodiak: Baran

                    

Ulti Clocks content

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości