Karta dużej rodziny

Pomoc społeczna

Zespół interdyscyplinarny


Witaj na stronie startowej
Świadczenie "Za życiem" PDF Drukuj Email

 

 

 

 

 

 

 

Od 1 stycznia 2017 r. weszła w życie Ustawa z dnia 4 listopada 2016 r. o wsparciu kobiet w ciąży i rodzin „Za życiem”, która przewiduje wypłatę jednorazowego świadczenia z tytułu urodzenia żywego dziecka, posiadającego zaświadczenie lekarskie stwierdzające ciężkie i nieodwracalne upośledzenie albo nieuleczalną chorobę zagrażającą życiu, które powstały w prenatalnym okresie rozwoju dziecka lub w czasie porodu.

Ww. upośledzenie stwierdza lekarz ubezpieczenia zdrowotnego posiadający specjalizację II stopnia lub tytuł specjalisty w dziedzinie położnictwa i ginekologii, perinatologii lub neonatologii.

 

Świadczenie z tytułu urodzenia dziecka z ciężką chorobą lub niepełnosprawnością wynosi 4000,00 zł i przysługuje matce lub ojcu dziecka, a także opiekunowi prawnemu albo faktycznemu dziecka bez względu na dochód.

 

Wniosek o wypłatę ww. świadczenia składa się w terminie 12 miesięcy od dnia narodzin dziecka.
O świadczenie można ubiegać się także na dzieci urodzone w 2016 roku.
Wniosek złożony po terminie pozostawia się bez rozpoznania.

 

 

 
Szersze wsparcie z Pomocy Żywnościowej PDF Drukuj Email

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej informuje, że od nowego roku więcej osób będzie mogło skorzystać z pomocy żywnościowej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020.

 

 

 

 

Pomoc doraźna albo okresowa w postaci żywności przysługuje osobie, której kryterium dochodowe wynosi 200% kwoty, zgodnie z art. 8 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej. Podwyższone kwoty w ramach Podprogramu 2016 będą wynosić następująco:

  • 1 268 zł dla osoby samotnie gospodarującej (dotychczas było to 951 zł) oraz
  • 1 028 zł dla osoby w rodzinie (dotychczas 771 zł).

Progi wzrosły ze 150% do 200 % kryterium, uprawniającego do korzystania z pomocy społecznej, poprzednie kryterium obowiązywało od początku realizacji PO PŻ 2014-2020, tj. od grudnia 2014 r.

 

 
Informacja PDF Drukuj Email

INFORMACJA

 

            W dniach 01-02 luty 2017r. w godz. od 8:00- 15:00 w siedzibie Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej ( Chęciny ul. Białego Zagłębia 1 ) będzie wydawana żywność w formie paczek żywnościowych w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym - Podprogram 2016.

 
Kampania informacyjna PDF Drukuj Email

 

 

Informator - Bezpieczny i Aktywny Senior

 
Informacja PDF Drukuj Email

Informacja na temat Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

 

Znalezione obrazy dla zapytania niebieska linia

 

         Od 1 stycznia 2017 roku Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" rozszerzyło swoją działalność. Obecnie Ogólnopolski Telefon dla Ofiar Przemocy w Rodzinie pracuje przez całą dobę. Aktualny numer to 800 120 002.

         Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" jest placówką prowadzoną przez Stowarzyszenie "Niebieska Linia" na zlecenie Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (PARPA). Można skontaktować się z placówką telefonicznie oraz e-mailowo. W/w placówka oferuje pomoc psychologiczną i prawną osobom doznającym przemocy i  świadkom przemocy w rodzinie. Pomoc udzielana jest w języku polskim, angielskim, rosyjskim oraz migowym.

         Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" prowadzi także konsultacje dla specjalistów - osób, które w pracy zawodowej spotykają się z problematyką przemocy w rodzinie.

 

                                                                           Pracownicy MGOPS Chęciny

 

Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "NIEBIESKA LINIA"

oferuje całodobową pomoc osobom doznającym przemocy, świadkom przemocy oraz osobom poszukującym informacji na temat zjawiska i sposobów przeciwdziałania przemocy w rodzinie poprzez:

 

- Infolinię: – 800 – 120 – 002

(czynną całą dobę) w tym:

 

o dyżur w języku angielskim – poniedziałki w godzinach 18-22

 

o dyżur w języku rosyjskim – wtorki w godzinach 18-22

 

o dyżur prawny – środy w godzinach 18-22

 

- telefoniczne dyżury prawników 22 – 666 – 28 – 50

(poniedziałki i wtorki w godzinach 17-21)

 

- e-mail – Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

- SKYPE - dyżur w języku migowym – pogotowie.niebieska.linia (poniedziałki w godzinach 13-15)

 

Podejmujemy również działania polegające na kontakcie z lokalnymi instytucjami – w celu udzielenia pomocy osobom, które tego potrzebują oraz interwencje wobec osób skazanych za przestępstwo z użyciem przemocy i/lub groźby karalnej wobec osoby najbliżej.

Do kontaktu zapraszamy także osoby zawodowo zajmujące się przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie:

 

- konsultacje telefoniczne – 22 – 250 – 63 – 12 (środy w godzinach 10-13)

 

- konsultacje mailowe – Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Aby zapoznać się z pełną ofertą Pogotowia „Niebieska Linia” zapraszamy na stronę www.niebieskalinia.info oraz www.niebieskalinia.org

 

 
Zima trudna pora roku, nie bądź obojętny PDF Drukuj Email

Często uważa się, że zagrożenie śmiercią z powodu wychłodzenia dotyczy tylko osób bezdomnych. Jednakże zdarza się, że ofiarami są również osoby starsze, mieszkające samotnie, czy chore.  Bywają nimi także osoby, które zasnęły na powietrzu będąc pod wpływam alkoholu. W sezonie zimowym z wychłodzenia umiera średnio około 80 osób. Pamiętajmy, że możemy im pomóc, wystarczy zadzwonić pod numer alarmowy 112. Dlatego, jeżeli posiadamy informacje o osobach, które potrzebują pomocy – dzwońmy!

Nasz telefon może uratować komuś życie.W każdym województwie przygotowane są miejsca, gdzie osoby potrzebujące pomocy mogą się ogrzać i przenocować w mroźne dni oraz zjeść ciepły posiłek. Na stronach internetowych wszystkich urzędów, zostały umieszczone wykazy placówek świadczących pomoc.  

 

Zostały także uruchomione infolinie, gdzie można uzyskać informacje na temat pomocy:

województwo świętokrzyskie

 
Zapytanie ofertowe PDF Drukuj Email

Ogłoszenie o zamówieniu - obsługa informatyczna

Formularz ofertowy

 

 
Spotkanie wigilijne PDF Drukuj Email

            Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny – czas miłości, radości, wspólnego przebywania z bliskimi i cieszenia się ich obecnością. Dla wielu jednak osób jest to okres, w którym bardziej niż kiedykolwiek doświadczają samotności.
            To właśnie z myślą o nich, w poniedziałek, 19 grudnia 2016r.
w restauracji „Pod Zamkiem” odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe dla starszych i samotnych mieszkańców Gminy i Miasta Chęciny.

            Na spotkanie przybyło ponad 80 mieszkańców Gminy Chęciny oraz zaproszeni goście. Słowo powitalne wygłosił Burmistrz Gminy i Miasta Chęciny Pan Robert Jaworski oraz Kierownik Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Chęcinach Pani Ewa Znojek.

            W atmosferę Świąt Bożego Narodzenia wprowadziło zaproszonych gości Słowo Boże wygłoszone przez ks. Proboszcza Jana Kukowskiego, o. Tadeusza Jacka z Klasztoru Franciszkanów oraz o. Aleksego Płatka.

            Część artystyczną wigilii wypełniły kolędy w wykonaniu Szkolnego Chóru CANTATA z ZSO w Chęcinach pod kierownictwem Pana Przemysława Gruszki.

            Spotkanie przebiegało w miłej, rodzinnej i ciepłej atmosferze.

 

 

Pracownicy MGOPS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Zapytanie ofertowe PDF Drukuj Email

Ogłoszenie o zamówieniu

 

Formularz ofertowy

 
Zapytanie ofertowe PDF Drukuj Email

Ogłoszenie o zamówieniu

 

Załącznik nr 1

Załącznik nr 2

 
Spotkanie wigilijne PDF Drukuj Email

 

 

Obraz na stronie ogloszenie_wigilia_mgops_2016.jpg

 

 

 

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 4 z 14

Dzisiaj jest: Niedziela
22 Października 2017
Imieniny obchodzą
Abercjusz, Filip, Halka, Kordula,
Kordelia, Przybysława, Sewer

Do końca roku zostało 71 dni.
Zodiak: Waga

                    

Ulti Clocks content

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 34 gości